čtvrtek 7. dubna 2016

Sportisimo Prague Half Marathon 2016

Třetí pražská půlka je za námi ! :-) 

¨


V sobotu 2. dubna jsme se opět společně se ségrou vydaly vstříc novým zážitkům na trase pražského půlmaratonu. Už potřetí.

Ranní vstávání, snídaně,.. už takové celkem zajeté koleje, tentokrát i bez nervozity. Věděly jsme, že máme poctivě naběháno, tudíž by se muselo stát opravdu něco suprtrupr vážného, abychom nedoběhly. Nevím, jak ségra, ale já se teda celý týden těšila jako malý Jarda :-)

Pražský půlmaraton je takové "malé" neoficiální zahájení běžecké sezóny, kdy se přes 11 tisíc běžců (především hobíků) sjede do Prahy, aby si dokázali, že přes zimu opravdu poctivě trénovali, a tu jednadvacítku si uběhnou. Pak jsou tady i tací, kteří si zde jedou rovnou z Afriky zaběhnout osobák, jako letos například Jirka Homoláč #nejvetsirespekt! 

Celá atmosféra půlmaratonu začíná už na Facebooku, kdy Miloš týden předem postupně zveřejňuje "přípravné" články (jen letos je trochu pozapomněl aktualizovat, jelikož se nestartovalo ve  12, ale už v 10 hod). Pak přichází další těšící se část, a to návštěva výstaviště Holešovice, kde si všichni běžci jedou vyzvednout svá startovní čísla. A tady už to vře. Nadšení střídá ještě vetší nadšení. Rozvážný výraz v obličeji každého běžce při výběru barvy RunCzech baťůžku, který je teda letos echt nepraktický, přidává na důležitosti celé situace. Všichni se tu vrtí, dělají poslední nákupy počínaje potítkama, přes gely až po běžecké tenisky, věříc, že jim to určitě přinese mnohem lepší časy, než na které mají natrénováno..

Máme startovní čísla ! Tak a teď hurá domů na výživnou večeři a na kutě. Největším přítelem běžce je totiž kvalitní spánek ! :-)


Startovní listina #PragueHalf #RunCzech


Sobota ráno, budíček.. a jak vlastně vypadá takový půlmaratonský den u nás? No co vám budu vyprávět, koukněte na video.. 
(jde přehrát pouze na počítači)


Made by Honzadvd


Závěrem bych chtěla poděkovat všem hudebníkům a fanouškům podél trati bez kterých by závod nebyl závodem a ztrácel by ono kouzlo. Speciální díky také Babetě za její nadšení a fanouškovství na 18. km! :-)

Kdo z vás si v sobotu taky zaběhal v Praze ?

Mějte krásné jarní dny, i.


Žádné komentáře:

Okomentovat