neděle 28. září 2014

Chapada Diamantina

Ola!

Salvador je hezké město. Plné barev, plné kostelíků, pouličních umělců a chlapců cvičící capoeiru, ale město je město a příroda je příroda.. Po dvou dnech strávených u zátoky Todos os Santos, u které leží Salvador, jsme se rozhodli prchnout :) Nasedli jsme do nočního autobusu a vyrazili do národního parku vzdáleného 500 km od Salvadoru, Chapada Diamantina. Spali jsme krásných 6 hodin v autobuse (který byl překvapivě pohodlnější než autobusy v Thajsku), v 5 ráno dorazili do městečka Lencois, které je základnou pro všechny turisty. Zde jsme si našli hostel a v 8 ráno již vyrazili poznávat krásy parku...


Salvador is a very nice city - it's colorful, there is a lot of churches, street artists and capoiera instructors. But the nature is the nature.. So we decided to escape to the national park called Chapada Diamantina. We went there by night bus (6 hours of sleeping in the bus - positive point: it was more comfortable than the night bus in Thailand!) and at 5am we arrived in the city Lencois. This city is a base for all tourists. At 8 am we went to discover the beauties of Chapada Diamantina.


Jako první jsme jeli do dvou jeskyní, které ukrývají přírodní poklad. Azurová jezírka, která jsou až neskutečně zářivá a čistá. (bohužel na fotografii vás to tolik neohromí jako ve skutečnosti) /
We went to two caves where the azur lakes are located. It is amazing (unfortunately the photos aren't so impressive)


Cesta k jezeru není procházka růžovým sadem. / The way to the first azur lake. 

 A tady můžete obdivovat první azurový úkaz. / Isn't it fascinating?!

Zde se pro změnu můžete pobavit nad mou osobou vypadajíc jako horník. / 
Funny point: Ivana looks like a miner!

 A trochu ta panoramata při přejezdu k druhé jeskyni / the panorama on the way to the second cave

Místní šilhavá opička / The local squinting monkey 

 V této poco azul jsme se dokonce koupali - hloubka? 30metrů! .. člověk by pomalu ani nerozeznal, kde je hladina / This is the second poco azul. We swam there. 30 metres depth! Can you see the level?Druhý den jsme se vydali do jeskyně, která je dlouhá 3,5km, je v ní absolutní tma (ne jako v ČR, kde je všude zavedena elektřina!). Bylo to trošku vzrůšo, jelikož jsme půlku cesty šli po čtyřech, případně se někde dokonce plazili, abychom se protáhli skulinami. No, pro Američany tato jeskyně není vhodná, co vám budu povídat :)

The next day we went to the another cave which is 3.5 km long. There is absolutely dark. It was exciting cause we went over halfway through four or sometimes even crawling. Well, for Americans this cave isn't suitable. :) 


A na konci nás čekaly nádherné stalagnity a stalaktity a další jeskynní úkazy, jejichž název si už z gymplu bohužel nepamatuju :) / At the end we saw magnificent stalagmites and stalactites.
 Samotný vstup do jeskyně - neměli jsme ty svítilny zbytečně :) / The entrance into the cave

Další výhledy z auta / The panorama from the car

Náš vtipný průvodce / Our funny guideA ten nejúžasnější pohled z Morro do Pai Inácio. / The most amazing view from the top of Morro do Pai Inácio.A fenomén letošního léta - topless photo (tu jsem prostě musela mít!) / Topless photo - the phenomenon of this summer - #musthave!


Kaňon v barvách západu slunce. Další dovolenková romantika. / The colours of the sunset in the canyon. Another romance :)

Západ slunce značí, že je čas vydat se zpět do Lencois a v 23:00 jet opět nočním autobusem zpět do Salvadoru, protože nás čekají další zážitky a my jich chceme stihnout co nejvíce! /
The sunset indicated that it's time to go back to Lencois, take the night bus and go back to Salvador. We are waiting for more experiences - we want to catch them a lot! 

Žádné komentáře:

Okomentovat