pondělí 28. července 2014

Belterra trip

Olá,

Dnešní příspěvek bude chudý na text, ovšem o to více bohatší na obrázky J. Minulý víkend jsem měla tu možnost podívat se do nedalekého městečka Belterra.

Doposud jsem ani jednou nezmínila, že i Amazonie měla něco jako „zlatou horečku,“ resp. „kaučukovou horečku.“ Na počátku 20. století zde existovalo mnoho kaučukových plantáží a byly zlatým dolem do té doby, než byla semínka kaučukovníku propašována do jižní Asie. Henry Ford založil a zafinancoval město Belterra ve 30. letech. V době, kdy zde vznikla nová kaučuková plantáž. Belterra je typické americké město ležící uprostřed pralesa. Domy jsou kopií amerického předměstí a dokonce zde nechybí ani hydranty, které, předpokládám, jsou pouze pro efekt J. Je to opravdu zajímavá podívaná. A jak jsem zmínila v předchozím příspěvku – jsou zde v oknech skla! – Opravdu americké J.

V blízkosti města Belterra se nachází další dokonalá amazonská pláž – Pindobal. Je mnohem větší než Alter do Chao, ovšem o to více restaurací a hluku zde najdete. Pokud se ale poohlédnete po správném místě, můžete mít část pláže jen a jen pro sebe. O západu slunce asi nemusím mnoho psát, protože opět zde slova nestačí … sami se můžete podívat na fotogalerii.

Tolik tedy dnes, stručně, výstižně a hlavně obrazně J.

Tchau,
i.


Olá,

Today’s post is going to be short but full of pictures. Last weekend I had the opportunity to visit one town which is close to Santarém. It’s called Belterra.

I haven’t talked about the history of the Amazon yet. I just want to mention that the Amazon had also “a gold rush”, or more precisely “a rubber rush.” At the beginning of 20th century there were a lot of rubber plantations until the seeds of rubber were smuggled to South Asia. Henry Ford established and funded Belterra, which was close to one of the new rubber plantation in 30’s. Belterra is the typical American small town. Windows have glass J, streets are straight and you can also find hydrants there (just for effect, I think). It is really interesting to see this little town.

Pindobal is a beach which is close to Belterra. So there was a big reason to visit it! This beach is bigger than Alter do Chao so logically there are more restaurants and you have to look for a calm place. But finally you find the right place of sand, you can sit and watch the sunset. It’s perfect. I don’t have enough words for it – just look at the pictures below.

In summary it was a really nice trip J.

Tchau,
i.


Žádné komentáře:

Okomentovat