neděle 31. srpna 2014

Jungle trip - 1st day

 Ahoj všem,

Tak po delší době se opět ozývám z našeho putování… Stále jsme na severu Brazílie, v Amazonii, a podnikli jsme čtyřdenní exkurzi do džungle. Původně jsme plánovali pouze tři dny, ale tak moc se nám to zalíbilo, že jsme si v průběhu připlatili den navíc.

Nevím, kde začít.. Já sama jsem z celého výletu jedním slovem nadšená. Tolik zážitků během tak krátké doby – uff… Obávám se, že slova to asi nedokáží popsat tak, jak jsme to prožívali, ale třeba aspoň trošku nasáknete tu atmosféru.. Inu, rozhodli jsme se pro prozkoumání okolí Rio Negro, a to především kvůli komárům, kteří se zde vyskytují v menší míře, a tím pádem je zde i menší riziko výskytu malárie.

První den byl velice rozmanitý. Začali jsme cestou na soutok Rio Negro a Rio Solimoes. Tímto soutokem, který leží u města Manaus (hlavní město Amazonie), vzniká Amazonka. Soutok je barevný stejně tak, jako u SANTARÉMU. Zde má Rio Negro černou barvu a je znatelně teplejší než Rio Solimoes, která je hnědá. Pokračovali jsme dále do lesa, kde se čas od času vyskytují malé domky místních obyvatel. Jedni takoví mají doma zvláštní domácí mazlíčky, jako například anakondu … Ne, neviděli jsme ji normálně v přírodě a ani jsem nečekala, že ji uvidíme, protože to bych už asi nikdy víc příspěvek nenapsala J. Stačilo mi vidět ji v kůlničce s odstupem několika metrů a pak rychle nasednou do loďky a jet daleko odtud.. Předtím ale, než jsme odjeli, jsme se s Honzou zamilovali – ano, i po téměř třech letech vztahu stále objevujeme nové lásky – tentokrát to byl malý lenochod, kterého jsme si málem odvezli s sebou, jak byl neskutečně roztomilý.. Po smutném loučení jsme pokračovali dále do lesa, k jiné rodině, která má ve své nádrži pro změnu největší sladkovodní ryby na světě – arapaimy velké. Měli jsme tu možnost zkusit je ulovit na prut – jejich síla je neskutečná..

Nakonec jsme se vydali za Fabiem – našim průvodcem, který nás čekal v jeho domě, někde mezi řekou a vyprahlou zeminou. Nemají zde pitnou vodu a je to úplně jiný styl života, jaký jsem kdy viděla. S Fabiem jsme se vydali po malém rameni řeky do hlubšího lesa, kde jsme také na noc zakotvili. Po hodině šlapání jsme došli na naše stanoviště. Rozdělali jsme oheň, přichystali hamaky na noc a upekli kuřata s rýží na tzv. „džunl-stájl“ – lžičky nám Fabio vyrobil z bambusu a talířky z velkého tlustého listu. Po vydatné večeři jsme se vydali na noční „procházku“ lesem, kde jsme měli možnost vidět několik tarantul, škorpiony, cikády, a mnoho další havěti. Noc byla plná komárů, i přes natažené moskytiéry, takže si moc nedokážu představit, jaké to musí být při řece Solimoes. Další den ráno nás čekala snídaně džungl-šampionů – vařená vajíčka a kafe (samozřejmě obojí nad ohněm). Následovala 3hodinová túra lesem, kde jsme pozorovali termity, ptáky, další tarantule, houpali se na liáně a poprvé v životě ochutnali čerstvou larvu...

Pokračování příště …
i.


Hello everybody,

After a short pause I am back with a new post. Last days we spent in the jungle in the Amazon. We decided for three-day trip but during this amazing expedition we’ve decided to stay one more day. We chose the tour at Rio Negro cause there are fewer mosquitoes and hence a less risk of malaria. It was excellent. I don‘t have the right words for describing all of our activities and experiences ... But I’ll try..

The first day we went to see the meeting of the rivers – Rio Negro (the black one) and Rio Solimoes (the brown river which is colder than Rio Negro). It's similar to the meeting of the rivers in SANTARÉM. After we went into the forest – there we met a local family who has very anomalous pets  - for example an anaconda. I was happy to see it from distance of five meters – it was enough for me. But after we saw something incredible – the cutest animal ever – the little sloth – now I don’t have words and I think the picture is better than any words. We wanted to take it home with us. The biggest freshwater fishes were in another local house far away from the first one with the anaconda J - We tried to angle them but it was really hard. Their strength is indescribable.

 Fabio – our guide was waiting for us at his house which is located somewhere between the river and the “desert.” He even doesn't have freshwater, of course! We took his small boat and went into the jungle where we stayed the first night. From the boat it was almost one hour of walking to find the right place for sleeping out. We made a jungle-style grilled chicken with rice and eat it with the bamboo spoons. Our plates were the leaves. After this great dinner we went for a night walk in the jungle where we saw the tarantulas, scorpionsc etc. There were a lot of mosquitos during the night even the mosquito net was around our hammocks so I can’t imagine the number of mosquitos close to Rio Solimoes. The breakfast of champions (coffee and eggs made on fire) was a great beginning of the second day. We went for a three-hour jungle trip to see more animals and the plants, to swing on lianas and to eat a fresh larvae for the first time in our lives…

To be continued…
i.

                                                                                       
                                                                                         

Žádné komentáře:

Okomentovat